Jdi na obsah Jdi na menu
 


Barrett-Jackson Shelby GT

17. 4. 2008

Barrett-Jackson Shelby GT: Charitativní akce

 

Pomáhat se dá všelijak, tak proč to nezkusit prostřednictvím upraveného automobilu. Ford Motor Company, Barrett-Jackson Auction Company a Shelby Automobiles spojily své síly pro dobrou věc a vznikla další omezená série upravených Mustangů.

Pánové s kalkulačkami si ve Fordu mnou spokojeně ruce při pohledu na současný Mustang, úpravci v zemi nekonečných možností si také nemohou příliš stěžovat a představují jednu speciální sérii za druhou. A zákazník má jen jeden problém – co si vybrat. Nyní se v Arizoně představil upravený Mustang, který je společným dílem Ford Motor Company, Barrett-Jackson Auction Company a Shelby Automobiles.

Tento Mustang vznikne v omezené sérii pouhých 100 kusů, která obsahuje provedení kupé i kabriolet. Všech 100 vozů bude vyvedeno v černém laku s červenými pruhy a pohybovat se budou na osmnáctipalcových litých discích v černé barvě.

Pod kapotou je samozřejmě uložen osmiválec do V, který nabídne výkon 235 kW (319 k) a točivý moment 447 Nm a tyto hodnoty bude přenášet na kola zadní nápravy standardně montovaná pětistupňová manuální převodovka se zkrácenými dráhami řazení. Pohodlnější zájemci si mohou objednat pětistupňovou automatickou převodovku.

Barrett-Jackson Shelby GT bude mít v interiéru plaketu se sériovým číslem a o jeho distribuci se postarají dealeři pouze ve státě Arizona. Cena upraveného Mustangu je stanovena na 38.980 amerických dolarů (zhruba 710.000,– Kč) a z každého vozu připadne 250 amerických dolarů (zhruba 4500,– Kč) nadaci Carolla Shelbyho, pomáhající dětem.

http://images.wikio.com/images/p/3bcc/exclusive-2008-barrett-jackson-shelby-gt-unveiled.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář